Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zaczynamy od obszernej konsutlacji gdzie wykluczamy wszelkie przeciwwskazania i rozmawiamy o oczekiwaniach by móc jak najlepiej dobrać kszatłt i kolor brwi. Następnie Wykonanywany jest dokładny rysunek wstępny, który pozwala na zobrazowanie efektu jeszcze przed zabiegiem. Kszałt i kolor pigmentu dobierany jest indywidualnie na podstawie koloru włoska na brwi, koloru cery, włosów oraz indywidualnych preferencji. Kształt i kolor jest omawiany wspólnie. Do zabiegu właściwego przechodzimy gdy klientka nie ma żadnych wątpliwości. Pigmentacja trwa około godziny. Polega ona na wprowadzeniu pigmentu do górnej warstwy skóry właściwej za pomocą sterylnej igły kartridżowej.

Przeciwwskazania

- w dniu zabiegu: podwyższona temperatura, przeziębienie, grypa, kaszel, osłabienie. Jeśli jesteś chora to jesteśmy zmuszone przesunąć zabieg;
- przyjmowanie antybiotyków - musimy odczekać minimum 2 tygodnie po odstawieniu;
- zapalenie wirusowe np. żółtaczka, zapalenie wątroby, HIV, AIDS;
- ciąża, okres karmienia - zabieg można wykonać po 3 miesiącachpo zakończeniu karmienia);
- nieleczona cukrzyca;
- przyjmowanie leków sterydowych;
- anomalie skórne w miejscach pigmentowanych (znamiona, brodawki);
- aktywny trądzik w miejscu pigmentacji;
- terapia izotekiem (lub podobnym lekiem) - należy odczekaćminimum pół roku po skończonej kuracji;
- infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza;
- świeże blizny na brwiach;
- skóra z tendencjami do koloidów i blizn;
- choroby weneryczne;
- choroby nowotworowe (tylko w trakcie leczenia);
- problemy z krzepliwością krwi (w tym hemofilia);
- choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, bielactwo);
- choroby neurologiczne (np. epilepsja);
- czynna opryszczka (nawet jeśli występuje w innym miejscu niż obszar pigmentacji);
- zaawansowana choroba tarczycy;
- świeża opalenizna;
- świeżo złuszczony naskórek (np. po kuracji retinolem, kwasami);
-niedawno przebyte operacje;
- niedawno przebyte szczepienie (krócej niż miesiąc)

Ból podczas zabiegu

Dla większości klientek zabieg jest praktycznie bezbolesny. By zminimalizować dyskomfort używane jest znieczulenie na bazie lidokainy.

Trwałość makijażu permanentnego

Pigment utrzymuje się w skórze przez okres około 1-3 lat po zabiegu, przez cały czas ulegając stopniowej metabolizacji (co daje efekt blednięcia). W zależności od rodzaju i typu skóry jest to proces indywidualny, a co za tym idzie podanie dokładnego czasu oraz stopnia wybarwienia pigmentu w skórze nie jest możliwe. Na jego trwałość ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest układ odpornościowy, struktura skóry, biochemia naskórka, wpływ hormonów i ogólny stan zdrowia. Wszelkie inne procesy wspomagające odnowę komórkową również mają duży wpływ na trwałość makijażu.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Po zabiegu brwi mogą być lekko zaczerwienione, kolor będzie intensywniejszy a same brwi grubsze niż po wygojeniu. Zaczerwienienie znika po około 24h. Po upływie około 3-7 dni zaczyna się proces złuszczania naskórka (suche skórki), które odchodzą samoistnie wraz z częścią pigmentu. Proces ten trwa około 3-5 dni. Stabilizacja koloru w skórze trwa jeszcze 4 tygodnie więc dopiero po tym czasie można oceniać efekt końcowy.

Czy druga wizyta jest konieczna?

By uzyskać jak najlepsze efekty zabiegowe zabieg rozbity jest na dwa spotkania. Pierwsze spotkanie pozwala osobie wykonującej zabieg lepiej poznać skórę i jej reakcje i zazwyczaj daje delikatny efekt wizualny. Przy drugim spotkaniu ponownie ustalana jest intensywność makijażu . Takie rozwiązanie daje korzyści obu stronom. Zdarza się, że klientka przed zabiegiem nie umie wyobrazić sobie danego efektu a po pierwszej pigmentacji i oswojeniu się z nowymi brwiami jest pewna czy intensywność jest dla niej wystarczająca czy jednak na korekcie musimy ją zwiększyć. Dlatego zabieg uznaje się za kompletny kiedy wykonana jest korekta po minimum 6 tygodniach, max 3 miesiącach.

Lokalizacja

Socha Beauty Place

ul. Poznańska 25/U2

85-129 Bydgoszcz